"Zaļš Balts Zils"

   Tuvojoties mērķim 2016. gadā, desmit gados būsim apcelojuši visu Latviju. Sākām ar “Zalš Balts Zils” izstādi un albuma prezentāciju, tad nāca klāt Līvu dzīvesstāsti un Krišjānim Valdemāram veltītais “Burinieku gadsimts”. 2016. gadā tiek plānota viesošanās Madonā un Limbažos. Paldies visiem, visiem par veiksmīgo sadarbību!

Noskaties video!

Vēstule Tev

          No rīta pamostoties, es paskatos debesīs. Pirmā doma, kas ieskrien prātā: kā tagad izskatās tur – krastā?
          Zaļš, Balts, Zils. Tas ir stāsts par vietu, kur krustojas laiks. Albums aizsākās ar jautājumu sev pašam: „Kas es esmu? Ko es gribu pateikt?” Es zinu – radot ko jaunu, līdzās gandarījumam tu saņem arī atbildību. Pēkšņi esi atbildīgs par to, kas notiks un kā notiks...
          Šis ceļojums ildzis deviņus gadus. Cauri visiem lībiešu ciemiem un cauri visiem gadalaikiem. Un visām diennakts stundām. Zaļš, Balts, Zils ir patiess stāsts par krastu, zvaigznēm, Slīteres lapsu, kadiķi un sarmu. Tas veidots no mīlestības, no sarunām ar Paulīni, no lībiešu valodas, mūzikas un krasta simboliem. Fotografēts uz filmas, lai piekļūtu tuvāk patiesībai, tuvāk tam, ko nevar izteikt ciparos, tikai sajust.
          Lībiešu valodā nerunā nekur citur pasaulē. Ir tikai viens Kolkasrags ar divām jūrām un viens Lībiešu krasts.
          Laiks paiet vienreiz, un ir iespēja izdarīt to, ko uzskati par svarīgu. Nodot citiem vērtības, kuras bijušas pirms Tevis un dzīvos arī pēc.

Fotogrāfs Jānis Mednis

    Man ir svēta pārliecība, ka Latvija ir ļoti spilgta krāsa pasaules tautu paletē un jo īpašu krāsu tai piešķir latviešu un lībiešu tautas mūzika. Par to esmu pārliecinājies, uzstājoties Eiropas valstīs, kur esam prezentējuši lībiešu fotomūzikas albumu “Zaļš Balts Zils”. Tas mani ir pamudinājis vēl jo vairāk pieskarties lībiešu tautas vērtībām un censties ievest tās pasaules mūzikas un mākslas telpā. Tas man ir kā ceļojums labirintā, ceļojums sevis meklējumos.

Komponists Raimonds Tiguls