Slīteres nacionālais parks

   Kolkasrags atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā - Slīteres nacionālajā parkā. Slīteres nacionālais parks ceļotājiem piedāvā iespēju tuvāk iepazīties ar Latvijas dabas, kā arī kultūrvēsturiskajām vērtībām.

   Tūrisma sezonas laikā no 1. maija līdz 15. oktobrim Tevi gaidīs Slīteres bāka, Slīteres dabas taka un zinošie gidi, kuru pavadībā ekskursija pārtop neaizmirstamā piedzīvojumā. Uzzini vairāk Slīteres nacionālā parka mājas lapā! Un vēl - Slīteres nacionālais parks sarūpējis bagātu video klāstu, kur redzami Latvijas savvaļas dzīvnieki to dabiskajā vidē. Izbaudi!

   Ja Tev patīk ceļot agros pavasaros, vēlos rudeņos un baltās ziemās, Slīteres nacionālajā parkā arvien ir, ko redzēt.

   Slīteres nacionālā parka tūrisma kartē atradīsi velomaršrutu, dabas takas un kultūrvēsturiskus objektus. Mūsu maršrutu sadaļā atradīsi vēl arī citus maršrutus autoceļotājiemlaivotājiemvelobraucējiem un kājāmgājējiem, kā arī uzzināsi, kur un kā Slīteres nacionālajā parkā nodarboties ar putnu vērošanu un zvēru vērošanu.

   Atceries, ka, atrodoties īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, ir jāievēro noteikumi, kas palīdzēs saglabāt dabas vērtības! Slīteres nacionālā parka teritorijā aizliegts:

  • apmeklēt dabas rezervāta zonas;
  • nobraukt no vispārējās lietošanas ceļiem un pārvietoties ar mehanizētiem transporta līdzekļiem krasta kāpu zonā un liedagā;
  • celt teltis un kurināt ugunskurus ārpus šim nolūkam ierīkotām vietām;
  • lietot tehniskos ūdenssporta līdzekļus ārpus šim nolūkam norādītajām vietām;
  • izmantot speciālas vākšanas palīgierīces savvaļas ogu lasīšanai;
  • pieļaut suņu atrašanos brīvā dabā bez pavadas un uzpurņa;
  • bez Slīteres nacionālā parka administrācijas atļaujas makšķerēt Ķikāna un Pitraga upēs, Pēterezerā un Vaides dīķī.

Lai izdevušās brīvdienas!