Laivotājiem

Lejupielādē brošūru laivotājiem latviešukrievuangļu vai vācu valodā!

Ar jūras laivām

   Maršruts tiek īstenots ar īpaši šim nolūkam domātām jūraslaivām, kas ir stabilas un piemērotas braukšanai jūrā. To var veikt tikai tādos meteoroloģiskos apstākļos, kad vēja stiprums nepārsniedz 4 - 5 m/s. Maršruta pirmais pusotrs kilometrs ved gar Rīgas līča rietumu krastu un pie Kolkasraga sēkļa pagriežas Kolkas bākas virzienā (ap 5 km). Pēc aptuveni stundas braucēji apmet loku mākslīgai salai (izkāpšana ir liegta), uz kuras atrodas bāka, nofotografē to un dodas atpakaļ. Plānojot maršrutu, vēlams izvēlēties tādu vēju, kas pūš tuvākā krasta virzienā.

Laiks: Ieteicamais – vasaras pirmā puse, bet piemērotos vēja un meteoroloģiskos apstākļos – arī citā laikā
Garums: Ap 15 km
Aptuvenais laiks: ~ 3 – 4 h
Laivu tips: SitOnTop jūras laivas
Grūtības pakāpe: Atkarībā no vēja virziena, stipruma un viļņu augstuma – viegls vai grūts maršruts. Iesācēji var īstenot tikai pie neliela vēja stipruma, kas nepārsniedz 3 – 4 m/s
Sākums: Kempings un brīvdienu māja Ūši
Beigu punkts:  Kempings un brīvdienu māja Ūši
Alternatīvas: Maršrutu atkarībā no valdošā vēja virziena var veikt arī līdztekus Rīgas līča krastam līdz Melnsilam. Maršrutu var sākt arī Kolkasragā.
Attālums no Rīgas: 150 km
Loģistika: Maršruta sākumpunkts ir arī tā beigu punkts.

   Der zināt!Laivojumi notiek organizētās grupās, kurās ir ne vairāk kā 6 – 8 laivas. Pieredzējis pavadonis ir obligāts. Brauciena laikā pa jūru ir jāievēro drošības pasākumi. Drošības ekipējums ir obligāts – jūras laivošanas drošības vestes un hidrotērpi, kas nodrošina laivotāju pret ķermeņa atdzišanu; GPS un tālrunis. Jāņem vērā vēja virziens un stiprums, nedrīkst doties jūrā nepiemērotos laika apstākļos, stipra vēja un viļņošanās laikā nedrīkst tuvoties mākslīgi veidotai bākas salai, jo laivu var uzmest uz betona viļņlaužiem vai citām konstrukcijām.

Laivu noma:  www.seakayak.lv, 29466501, 26399653.

Ar zvejnieku laivu

   Ar zvejnieku laivu var doties apkārt Kolkasragam vai Kolkas bākai. Maršruts aizņem apmēram 1 stundu. 

Rezervācijas: Aldis Rundšteins – Kolkā, tel. 29385276.

Pārbaudi laika apstākļus un vēju!

Foto: Peo Jonsson. Kolkas bāka.