Ceļojums "Dabas dzirksts"

1 dienas maršruts

Pirmais posms. Talsi, Krišjānis Barons, Dundaga.

  9:00 – Rīgas centrs (Pašu autobuss)
10:30 – Talsi. Talsu vēsturiskais centrs, Pilsētas ezers, Koklētājs.
11:30 – Valpenes piramīda. Veidota par godu Krišjānim Baronam, autors Vilnis Titāns. Piramīda celta no vietējiem laukakmeņiem, kuros iekaltas debess puses un vietējo māju nosaukumi.
12:00 – Dundaga. Dundagas pils celta 13. gadsimtā. Gan Dundagas pili, gan pašu Dundagas vārdu apvij teikas un nostāsti. Reiz rūķīšu karalis svinējis pilī kāzas, bet tās netīšām izjaukusi barona māsa. Par to tā dzīva iemūrēta pils mūrī, un, kā stāsta, Zaļā jumprava te spokojoties līdz šai dienai. Dundagas pils dzīvo skanīgi joprojām - te glezno un muzicē mākslas un mūzikas skolas audzēkņi.
12:45 – pusdienas.
13:30 – uz Šlīteri.

Otrais posms. Šlīteres Nacionālais parks, Šlīteres bāka.

Slīteres nacionālais parks ir unikāls ar bagātīgo augu un dzīvnieku valsti, kangariem un vigām, senās jūras gultnes ainavu. Te daba dzīvo savu dzīvi, te mēs esam ciemiņi. Slīteres bāka ir otra vecākā bāka Kurzemes krastā ar augstām bākugunīm, jo tā atrodas uz kraujas senā ledus ezera krastā – pasaules malā, tā šķiet ejot bākas virzienā. Uzkāpjot bākā iegūstam tāluma vitamīnus.

14:00 – Šlīteres bāka un dabas taka.
14:55 – Skata tornis, kangari un vigas.
15:20 – Mazirbe.
16:00 – Ragu kolekcija Vaides "Purvziedos". Zvēru mestie ragi, koku izaugumi - māzeri, saknes. Viss šeit ar lielu mīlestību un gādību veidots. Te nav šauto zvēru trofejas, te viss ir dabīgas meža veltes.

Trešais posms. Kolkasrags.

17:00 – Kolkasrags. Mazjūras un Dižjūras satikšanās vieta. Kolkas bāka - vienīgā Latvijas jūras sala. Vecās bakas drupas. Kādreiz Kolkasragā bijušas divas bākas - Ziemeļu un Dienvidu. Brīdī, kad bāku ugunis pārklājās un jūrnieki redzēja tikai vienu uguni, kuģim jāmaina kurss, lai apbrauktu Kolkasragu. Kolkas bāka uz mākslīgas salas uzbūvēta 1884. gadā. Mākslīgo salu veidoja 15 gadus. Līvu valodā Kolka nozīmē "ass stūris". No Kolkasraga jūrā stiepjas 7 km gara sēre, kuras pamatā ir dolomīta slieksnis. Kuģiem un laivām tā ir bīstama vieta. Kolkas sēkļos kopš neatminamiem laikiem guļ neskaitāmu kuģu un laivu atliekas. Vētru laikos šeit cits pret citu triecas līdz 7 m augsti viļņi. Kolkas ciems lepojas ar kūpinātu zivju smaržu, putnu dziesmām un kultūrvēsturiskiem pieminekļiem. Te atrodamas 3 baznīcas - katoļu, luterāņu un pareizticīgo.
17:45 – Priežu taka. Šeit redzamas smiltīs ieputinātas simtgadīgas priedes ar skaistiem zaru veidojumiem. Te jūtam, ka jūras krastā ir jāsargā kāpas, koki, krūmi un augi.
18:30 – spēles jūras krastā. Uzmini dzīvnieku, augu pēc tā pazīmēm un uzvedības.

Ceturtais posms. Mājup!

19:15 – Ēvažu stāvkrasts. Augstākais Rīgas jūras līča krasts.
20:00 – Pūrciema Baltā kāpa. Senā senču apmetnes vieta, dabas taka.
22:15 – Rīgas centrs.

Noderīgas kartes (Kolkasrags, Kolkas ciems, Līvu krasts, Latvija) meklē mūsu karšu sadaļā!

Nakšņošanas un ēdināšanas iespējas skolēnu grupām Kolkas skolā. Tel. 26317511 Antra Laukšteine.