Ceļojums "4 jūras"

2 dienu maršruts

Pirmais posms. Jūra.

Mūsu jūrai ir dažādas sejas. Sauļojoties Jūrmalas pludmalē, grūti iedomāties jūras piekrasti bez baltajām kāpu smiltīm. Tā vietā visriņķī pļava un meldru biezoknis. Un turpat pārdesmit kilometrus tālāk akmeņiem "bruģētā" Kaltenes pludmale un Ēvažu stāvkrasts ar melnalkšņiem un krūmājiem, kuru saknes apskalo jūras viļņi.

  9:00 – Rīgas centrs. (Pašu autobuss)
11:00 – Bērzciems – "Meldru jūra".
12:00 – Kaltene – "Akmeņu jūra".
12:20 – Baltā Kāpa.
13:00 – Ēvaži – "Stāvkrasta jūra".

Otrais posms. Kolkasrags.

Mazjūras un Dižjūras satikšanās vieta. Kolkas bāka - vienīgā Latvijas jūras sala. Vecās bakas drupas. Kādreiz Kolkasragā bijušas divas bākas - Ziemeļu un Dienvidu. Brīdī, kad bāku ugunis pārklājās un jūrnieki redzēja tikai vienu uguni, kuģim jāmaina kurss, lai apbrauktu Kolkasragu. Kolkas bāka uz mākslīgas salas uzbūvēta 1884. gadā. Mākslīgo salu veidoja 15 gadus. Līvu valodā Kolka nozīmē "ass stūris". No Kolkasraga jūrā stiepjas 7 km gara sēre, kuras pamatā ir dolomīta slieksnis. Kuģiem un laivām tā ir bīstama vieta. Kolkas sēkļos kopš neatminamiem laikiem guļ neskaitāmu kuģu un laivu atliekas. Vētru laikos šeit cits pret citu triecas līdz 7 m augsti viļņi. Kolkas ciems lepojas ar kūpinātu zivju smaržu, putnu dziesmām un kultūrvēsturiskiem pieminekļiem. Te atrodamas 3 baznīcas - katoļu, luterāņu un pareizticīgo.

14:00 – Kolka – pusdienas Kolkas skolas ēdnīcā.
15:00 – Kolka – ekskursija uz ragu un „Priežu taku”. Kolkas piejūras kāpās ir izveidota "Priežu taka". Tiešām – savāda vieta. Pats lielākais noslēpums - dižie priežu krūmi. Grūti iedomāties ka tie nav vis kāda īpaša priežu suga, bet gan ieputināti smiltīs mums labi zināmie koki.
16:30 – spēles pie jūras.
19:00 – vakariņas Kolkas skolas ēdnīcā.
20:00 – brīvais laiks, ugunskura vakars.
23:00 – naktsmiers Kolkas skolas sporta zālē. (Ir tualetes un ūdens, bet nav dušas.)

Trešais posms. Slītere.

Starp jūru un tās veco krastu, Ziliem kalniem, varam baudīt unikālu ainavu – kangaru un vigu pasaule. Kangari ir simtiem metru gari smilšu vaļņi. Pats izcilākais no tiem ir 15 km garais Vīškangars. Starp kangariem atrodas purvainas lejas – vigas. Šeit, pilnīgi blakus viena otrai, sadzīvo radikāli atšķirīgas augu pasaules. 

8:00 – celšanās.
8:30 – brokastis Kolkas skolas ēdnīcā.
9:00 – izbraukšana.
9:30 – Ragu muzejs Vaidē. Kāds jauks mežsargs savā garajā dzīvē Slīteres mežos ir savācis ievērojamu ragu kolekciju. Zvēri nav šauti. Kolekciju veido tikai dzīvnieku mestie ragi, kas tagad glīti sakārti pie sienām vai pārvērsti par lieliem, ērtiem krēsliem.
11:00 – Slīteres bāka un dabas taka. Burvīgs skats uz Irbes jūras šaurumu, Sāmsalu, kuģu ceļiem un mūžzaļajiem mežiem no 100 metru augstuma.

Ceturtais posms. Mājup!

12:15 – izbraukšana.
12:55 – pusdienas Dundagā ēdnīcā.
14:00 – Dundagas pils. Rīgas domkapitula pils celtniecība uzsākta 1249. gadā. Pils apvīta ar dažādām teikām. Te rūķīšu karalis svinējis kāzas, bet tās netīšām izjaukusi barona māsa. Par to tā dzīva iemūrēta pils mūrī, un kā stāsta, Zaļā jumprava spokojoties līdz šai dienai.
15:00 – Laumu dabas parks. Jauka vieta rotaļām. Šeit ir lieliska Sporta taka ar fiziskām spēlēm, šķēršļu joslām, vingrinājumiem. Kā arī dabas izziņas takas - Bišu taka, Putnu taka, Augu taka, Meža taka.
18:00 – izbraukšana uz Rīgu.
20:00 – Rīgas centrs.

Noderīgas kartes (Kolkasrags, Kolkas ciems, Līvu krasts, Latvija) meklē mūsu karšu sadaļā!

Nakšņošanas un ēdināšanas iespējas skolēnu grupām Kolkas skolā. Tel. 26317511 Antra Laukšteine