Lejupielādē maršruta "Gar jūras krastu" brošūru latviešu, krievu, angļu vai vācu valodā!
Slīteres nacionālā parka teritorijā ietilpst ap 40 km garš smilšains jūras krasts, kas piemērots gan īsām pastaigām, gan vairāku dienu pārgājieniem. Posmā no Melnsila līdz Sīkragam nav kājāmgājējam nepārvaramu šķēršļu. Plānojot savu maršrutu, jārēķinās, ka cilvēks stundas laikā (bez objektu apskates) var noiet 4 (vidējs temps) – 6 (ātrs temps) kilometrus.
Maršrutu vēlams plānot tā, lai tas būtu lokveida, ar atgriešanos sākumpunktā. Lai maršruts būtu pēc iespējas daudzveidīgāks, atpakaļceļā var doties pa Slīteres nacionālā parka marķēto velomaršrutu Kolka-Mazirbe-Sīkrags, kas iet cauri mazajiem lībiešu ciemiem un jaukiem priežu sila mežiem, kangariem un vigām, kā arī iespaidīgajām mežainajām jūrmalas kāpām. Jārēķinās, ka atpakaļceļš pa velomaršrutu būs nedaudz garāks, nekā gar jūras krastu. Piemēram, maršruts: Košrags – Vaide vienā virzienā gar jūras krastu (7,5 km) un atpakaļceļš pa velomaršrutu (ap 9 km) + 2 km no jūras līdz minētajiem ciemiem kopumā būs ap 18 km garš.
Ciemu centri atrodas līdz kilometra attālumā no jūras.
Kājnieku maršrutu īstenošanai var būt arī citi loģistikas varianti:
Lejupielādē maršruta "Iepazīsti Mazirbi" brošūru latviešu, krievu, angļu vai vācu valodā!
Maršruts paredzēts aktīviem gājējiem vai nūjotājiem. Tajā ietverta Mazirbe un tuvākā apkārtne, lībiešu tautas kultūras un vēstures liecības, kas vēsta par cilvēku dzīvi piekrastē daudzu gadsimtu garumā. Mazirbe, kas vēsturiskajos avotos minēta jau 1387. gadā, bija lielākais lībiešu ciems Kurzemes piekrastē. Vēl nesenā pagātnē – arī nozīmīgs zvejniecības un kuģniecības centrs. Mūsdienās Mazirbes vārds saistās ar Lībiešu tautas namu un ikgadējiem lībiešu svētkiem.
Laiks: visu gadu.
Garums: ~ 7–10 km.
Aptuvenais laiks: ~ 2–3 h.
Grūtības pakāpe: Viegls.
Ceļa segums: pārsvarā asfaltēts un grantēts.
Sākums un beigas: Mazirbes baznīca.
Maršruta gaita: Mazirbes baznīca – Mērakmeņi – Lībiešu tautas nams – Laivu kapsēta – Baltijas jūras krasts – Mazirbes baznīca.
Marķējums: dabā atsevišķus posmus paredzēts marķēt ar krāsu atzīmēm uz kokiem.
Alternatīvas: kā maršruta sākumu var izvēlēties Lībiešu tautas namu. Maršrutu var turpināt pa marķēto velomaršrutu „Kolka – Mazirbe – Sīkrags” vai jūras krastu līdz Kolkai (ap 20 km) ar nakšņošanu kādā no piekrastes ciemiem.
Attālums no Rīgas: 170 km.
Lejupielādē maršruta "Kolkasraga aplis" brošūru latviešu, krievu, angļu vai vācu valodā!
Maršruts paredzēts ikvienam kājāmgājējam, kas vēlas nedaudz vairāk, kā tikai aiziet īso gabaliņu no autostāvvietas līdz populāram apskates objektam. Tas būs interesants veids, kā iepazīt Kolkasragu arī no citiem skatu punktiem. Kolka ir vienīgais lībiešu ciems, kurā pēc PSRS pierobežas režīma izveides saglabājās intensīva saimnieciskā un cita veida darbība. Arī cilvēku skaits Kolkā, atšķirībā no pārējiem ciemiem, pieauga. Kolkas vārds, šķiet, pirmkārt saistās ar Kolkasragu. Starp citu, pierobežas režīma laikā Kolkasragā bija ierobežota cilvēku brīva pārvietošanās!
Laiks: visu gadu.
Garums: ap 3 km.
Aptuvenais laiks: ~ 1–2 h.
Grūtības pakāpe: viegls.
Ceļa segums: meža ceļi, jūras krasts, ceļi ar asfalta un grants segumu.
Sākums un beigas: Kolkasraga autostāvlaukums.
Maršruta gaita: Kolkasraga apmeklētāju centrs – Kolkasrags – Kolkas raga priežu taka – šautuve – Kolkasraga apmeklētāju centrs.
Alternatīvas: Maršrutu var veikt arī pretējā virzienā. Maršrutu var turpināt arī Ūšu (kempings) virzienā gar jūras krastu un pa kādu no meža ceļiem – atpakaļ (vēl + 3 km).
Attālums no Rīgas: 150 km.
Patīkamu ceļu :)
(stairway to heaven)